Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Burdur Göller Arası Basketbol Turnuvası 2017

13 Mayıs 2017 - 14 Mayıs 2017

Burdur Göller Arası Basketbol Turnuvası 2017

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Göller Arası Basketbol Turnuvası, 13-14 Mayıs’ta gerçekleştirilen görkemli bir organizasyonla sona erdi.

14 ilden yaklaşık 200 sporcu ve belediye çalışanının katıldığı turnuvada K.Çekmece Belediyesi şampiyon oldu. Turnuvada ikinciliği Tuz Gölü, üçüncülüğü ise Abant Gölü takımları elde etti. Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarının yanı sıra Enderspor tarafından hediye setleri dağıtıldı. Turnuvanın büyük ödülü olan 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası seyahati ise Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından yine ilk 3’e giren ekiplere takdim edildi.

Organizasyonun açılış gününde kortej yürüyüşüne katılan Basketbol dünyasının ünlü isimleri, eski milli oyuncu Ermal Kurtoğlu, ünlü yorumcu İsmet Badem, Galatasaray Basketbol kulübü eski yöneticisi Murat Özyer ve TBF Süper Lig Direktörü Samer Şenbayrak daha sonra turnuva alanına gelerek ulusal basın karması ile bir gösteri maçı yaptı.
Projenin asıl amacı olan Göllerimizdeki çevre sorunlarına dikkat çekme olgusu ise organizasyon sonunda düzenlenen Göl Kardeşliği etkinliği ile taçlandırıldı. 14 Göl şehri temsilcisi kendi şehirlerinden getirdikleri göl sularını Burdur Gölü’ne boşaltarak Göl Kardeşliği Sosyal Sorumluluk Projesini de başlatmış oldular.

Birçok önemli konuya dikkat çekmek adına anlamlı projelerin ardı ardına gerçekleştirildiği projede Engelliler Haftası kapsamında Özel Spocularımız, Başkan Ali Orkun Ercengiz ile birlikte hünerlerini sergiledikleri gösteri maçına çıktı. Yine 14 Mayıs Pazar Anneler gününde, sağlık ve spor temalı bir etkinlik daha gerçekleştirildi.

Akrobasi – dans gruplarının nefis şovları, gösteri maçları, renkli standları, kadın-çocuk etkinlikleri ve nefesleri kesen rekabet dolu maçlarıyla tam bir festival havasında gerçekleştirilen turnuva önümüzdeki yıl dünyanın dört bir yanından davet edilecek göl şehrinin katılımıyla uluslararası platforma taşınarak, Uluslararası Göl Turnuvası ismiyle gerçekleştirilecek.

Organizasyonda ile birlikte Burdur belediyesi tarafından Burdur Gölü kenarına yaptırılan FIBA standartlarındaki iki açık basketbol sahası da basketbolun sevdirilmesi amacıyla Burdur halkının hizmetine sunuldu.

 


ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR VE GÖRÜNTÜLER

Daha Fazla Medya Yükleniyor

Detaylar

Başlangıç:
13 Mayıs 2017
Bitiş:
14 Mayıs 2017
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,

Organizatörler

ByS Event
Burdur Belediyesi

Mekan

Burdur
Armağan İlci Mahallesi, Yunus Emre Cd. Merkez
Burdur, 15100 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0248) 233 53 90