Yaklaşan Etkinlikler

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır.

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Şahika Ercümen Dünya Rekoru Kırdı

26 Ekim 2018

Şahika Ercümen Dünya Rekoru Kırdı

Milli sporcu Şahika Ercümen, Salda Gölü’nde 1 dakika 58 saniyede 65 metreye dalarak, serbest dalış dünya rekorunu kırdı.

Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Burdur Yeşilova’daki Salda Gölü’nde 1 dakika 58 saniyede 65 metreye dalarak bu alandaki dünya rekorunu kırmayı başardı. Tatlı su (göl) serbest dalışında 55 metre olan dünya rekorunu kırmak isteyen milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen Salda Gölü’nde kendisini hazır bekleyen dalış teknesiyle açıldı.

1 DAKİKA 58 SANİYE SÜRDÜ

Salda Gölü’nün ortasında suya girip bir süre ısınma çalışması yapan Şahika, kendisini için oluşturulan özel platformun bulunduğu alanda dalışa geçti. 65 metre derinliğe erişen milli sporcu, 1 dakika 58 saniye sonra yüzeye çıktı.

Kimseyle temas etmeden 20 saniye bekleyen Şahika, bilinci açık şekilde elini havaya kaldırınca Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) gözlemcileri beyaz bayrakla rekorun kırıldığını teyit etti.

“BU REKORU CUMHURİYET’E İTHAFEN GERÇEKLEŞTİRDİK”

Türk bayrağı açarak sevinç gösterisi yapan Şahika Ercümen, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bir anda nefesimi tutamayacağımı zannettim, çünkü su çok soğuktu ama bu rekoru kırdım. Çok mutluyum. Amacım Salda Gölü’nün korunmasına dikkat çekmekti. Bu rekoru Cumhuriyet’e ithafen gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Ercümen geçen yıl Salda Gölü’nde deneme dalışı gerçekleştirmişti.

DÜNYA REKORUNDAN FOTOĞRAFLAR

Şahika Ercümen Salda Gölü Dünya Rekoru

Detaylar

Tarih:
26 Ekim 2018
Etkinlik Kategori:
Website:
http://www.sahikaercumen.com/

Organizatör

ByS Event
E-posta:
info@bysevent.com.tr
Website:
https://bysevent.com.tr