Burdurlu Gençlere Müjde!

Burdur Belediyesi’nin bu ilde yaşayan gençleri sporla barışık bir hayata ulaştırmak amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında, Beyaz Gölge iş birliği ile Performans Ölçümü ve Yetenek Seçimi gerçekleştirildi.

17 Mart’ta Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilen testlerde Burdur ilinde yaşayan ve 6-18 yaş aralığında yer alan çocukların fiziksel, zihinsel ve beslenme durumlarının bilimsel ölçüm teknik ve test protokolleriyle tespit edilmesi hedeflendi.

Testlerin yapıldığı gün Burdur’un önemli bir misafiri de vardı. Türk basketbolunun efsane isimlerinden Tamer Oyguç kente gelerek, düzenlenen panelde gençlerle sohbet etti. Panelde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Beyaz Gölge Kurucusu ve Başkanı Burçin Badem ile basketbol yazarları Gökhan German ve Gökhan Türe de konuşmacı olarak yer aldı.

NBA Basketbol Okulu’nun Türkiye Ortağı Beyaz Gölge’nin yönetiminde gerçekleşen testlerin sonuçları açıklandı ve Beyaz Gölge’den burs alacak öğrencilerin isimleri de belli oldu.

6-7 Nisan 2019 tarihinden itibaren de MAKÜ Aşağı Kampüs Spor Salonu’nda Basketbol, Voleybol, Futbol, Cimnastik, Atletizm ve talebe göre diğer branşlarda kayıtlar alınmaya başlandı.