Küçükçekmece

Küçükçekmece’de Şampiyonlar Belli Oldu!

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Sokağa Sahip Çık 3×3 Basketbol Turnuvası’nda 14 Temmuz Cumartesi günü Büyük Final heyecanı yaşandı.

30 Haziran – 1 Temmuz ve 7 – 8 Temmuz tarihlerinde eleme maçlarına onlarca takımın katıldığı turnuvanın finallerinde, 15-17 Yaş ile 18 Yaş ve Üzeri kategorilerinde 8’er takım şampiyonluk mücadelesi verdi. Ayrıca 15-17 Yaş Kızlar kategorisinde de final maçları oynandı.

Eleme turunda Şair Nedim Parkı, Kenan Onuk Spor Tesisleri, Sefaköy Kültür Merkezi Karşısı Yeni Açılan Park, Taştepe Bilgi Evi Yanı Çocuk Parkı, Cennet Antikalar Parkı, SOYAK Olympiakent, İkitelli Spor Kulübü Tesisleri ve TEMA İstanbul’daki sahalarda, 15-17 Yaş ile 18 Yaş ve Üzeri kategorilerinde yer alan takımlar final için mücadele etti.

8’i 15-17 Yaş ve 8’i de 18 Yaş ve Üzeri olmak üzere her eleme lokasyonunda şampiyonluklarını ilan eden toplamda 16 takım finalde yer almaya hak kazandı. Taştepe Spor Parkı’nda oynanan final maçları nefesleri keserken, turnuvanın nihai şampiyonları da belli oldu.

18 YAŞ VE ÜZERİ ERKEKLER 15-17 YAŞ ERKEKLER 15-17 YAŞ KIZLAR
EYM BULLS BASKETBOLUN YILDIZLARI
GRAN CANARIA GOD CAMP KÜÇÜKÇEKMECE BASKET
KANUNİ BASKET 1BALL3FIRE BAZA TEAM

18 ve üzeri yaş kategorisinin şampiyonu olan EYM takımı, “2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvası” için Burdur’da mücadele etme hakkını kazandı. 15-17 yaş grubunun şampiyonu olan takımların sporcuları da Eylül ayındaki TÜBAD Turnuvası’nı aileleriyle birlikte Küçükçekmece Belediyesi’nin misafiri olarak izleyecekler.

Ayrıca turnuvada her kategoride dereceye giren takımlara spor setleri ve tüm sporculara da forma hediye edildi.

Turnuvayla ilgili hem eleme lokasyonlarından hem de büyük finalden fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…