Sokağa Sahip Çık

Sokağa Sahip Çık 3×3 Basketbol Turnuvası’nda Sıra Büyük Final’de!

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Sokağa Sahip Çık 3×3 Basketbol Turnuvası’nda 8 farklı lokasyonda onlarca takımın katılımıyla gerçekleşen eleme maçları tamamlandı ve finalistler belli oldu.

BİLGİ: Sokağa Sahip Çık 3×3 Basketbol Turnuvası’nın final tarihinde yapılan değişiklik sebebiyle takımların olumsuzluk yaşamaması amacıyla her takıma finale ekstra bir tane oyuncu getirme hakkı tanınmıştır.

30 Haziran – 1 Temmuz ve 7 – 8 Temmuz tarihlerinde Şair Nedim Parkı, Kenan Onuk Spor Tesisleri, Sefaköy Kültür Merkezi Karşısı Yeni Açılan Park, Taştepe Bilgi Evi Yanı Çocuk Parkı, Cennet Antikalar Parkı, SOYAK Olympiakent, İkitelli Spor Kulübü Tesisleri ve TEMA İstanbul’daki sahalarda, 15-17 Yaş ile 18 Yaş ve Üzeri kategorilerinde yer alan takımlar final için mücadele etti.

Her lokasyonda birinci olan takımın Büyük Final vizesi alacağı eleme maçları sonunda, 8’i 15-17 Yaş ve 8’i de 18 Yaş ve Üzeri olmak üzere toplamda 16 takım finalde yer almaya hak kazandı.

Katıldıkları lokasyonda birinci olarak 14 Temmuz’daki büyük finale gitmeye hak kazanan takımlar şöyle:

15-17 Yaş 18 Yaş ve Üzeri
Golden Halkalı 2 Baston Villa
BGY Warriors EYM
Atakent Boys Living Legends
Halim Ozan BS Denver
Boca Boston Kart Çocuklar
Bulls Gran Canaria
1BALL3FIRE Cambazlar
God Camp Kanuni Basket

Turnuvanın final maçları 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü Taştepe Parkı’nda oynanacak ve şampiyonlar belli olacak. 18 ve üzeri yaş kategorisinin şampiyonu olan takım, “2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvası” için Burdur’da mücadele etme hakkını kazanacak. 15-17 yaş grubunun şampiyonu olan takımın sporcuları da Eylül ayındaki TÜBAD Turnuvası’nı aileleriyle birlikte Küçükçekmece Belediyesi’nin misafiri olarak izleyecekler.

Ayrıca turnuvada her kategoride dereceye giren takımlara spor setleri ve tüm sporculara da forma hediye edilecek.

Eleme maçlarından daha fazla fotoğraf için burayı tıklayarak Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…