TÜBAD

TÜBAD Gençler Turnuvası Şampiyonu Darüşşafaka!

19-20 Eylül tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’nda şampiyonluğa Darüşşafaka ulaştı.

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği’nin, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun katkılarıyla ByS Event organizatörlüğünde düzenlediği TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası tamamlandı. Turnuvanın ilk gününde açılış maçı Anadolu Efes ile TOFAŞ arasında oynandı. Karşılaşmayı 87-58 galip tamamlayan Bursa ekibi, finale yükselen ilk takım oldu. İkinci karşılaşmada ise Darüşşafaka ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Bu mücadeleden de galip ayrılan taraf 84-69’luk skorla Darüşşafaka oldu ve turnuvanın ikinci gününde oynanacak üçüncülük ve final maçlarının ekipleri netleşti.

Turnuvanın ilk gününde

İKİNCİ GÜN MAÇLARI BÜYÜK ÇEKİŞMEYE SAHNE OLDU

Turnuvanın ikinci gününde Fenerbahçe ile Anadolu Efes takımları üçüncülük kupası için sahaya çıktı. Skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği maçta Fenerbahçe son bölümü iyi oynayarak rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi ve sahadan 98-92 galip ayrılarak turnuvayı üçüncülükle noktalamış oldu.

Final maçında TOFAŞ ile Darüşşafaka takımları kozlarını paylaştı. Maçın genelinde skor üstünlüğünü elinde tutan Darüşşafaka, TOFAŞ’ın zaman zaman farkı azaltarak oyuna ortak olmasına rağmen geriye düşmedi ve maçın sonunda 85-81’lik skorla şampiyonluğa ulaştı.

TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’nı, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, A Milli Takım Baş Antrenörü Ufuk Sarıca, Anadolu Efes Baş Antrenörü Ergin Ataman, Türk basketbolunun efsane ismi ve TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz ve deneyimli basketbol antrenörleri Cem Akdağ ile Alaeddin Yakan da izledi.

Şampiyon Darüşşafaka kupasını, yakın geçmişte kaybettiğimiz turnuvaya ismini veren bir başka basketbol duayeni Doğan Hakyemez’in kızı Burcu Hakyemez Dal’dan aldı.


TÜBAD